0805W8J0433T5E
Manufacturer:
UNI-ROYAL
Mfr.Part #:
0805W8J0433T5E
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0805(2012 Metric) SMD/SMT Thick Film 43 kΩ ±5 % 125 mW ±100 ppm/℃
ParameterValue
Tolerance±5 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance43 kΩ
Power Rating125 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient±100 ppm/℃