0805W8J0750T5E
Mfr.Part #:
0805W8J0750T5E
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0805(2012 Metric) SMD/SMT Thick Film 75 Ω 5 % 125 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C
Resistance75 Ω
Power Rating125 mW
Tolerance5 %
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C