1206W3J025LT5E
Manufacturer:
UNI-ROYAL
Mfr.Part #:
1206W3J025LT5E
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thick Film 25 mΩ 5 % 330 mW 800 ppm/℃
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance25 mΩ
Power Rating330 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient800 ppm/℃