1206W4F1500T5E
Manufacturer:
UNI-ROYAL
Mfr.Part #:
1206W4F1500T5E
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thick Film 150 Ω 1 % 250 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance150 Ω
Power Rating250 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C