1206W4F154JT5E
Mfr.Part #:
1206W4F154JT5E
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thick Film 15.4 Ω 1 % 250 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance15.4 Ω
Power Rating250 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C