
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 562 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 247
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00700
Ext.Price$0.00700
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00700 | $0.00700 |
| 10 | $0.00350 | $0.03500 |
| 50 | $0.00269 | $0.13450 |
| 100 | $0.00265 | $0.26500 |
| 500 | $0.00262 | $1.31000 |
| 1000 | $0.00260 | $2.60000 |
| 3000 | $0.00258 | $7.74000 |
| 5000 | $0.00255 | $12.75000 |
