1206W4F750LT5E
Mfr.Part #:
1206W4F750LT5E
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thick Film 750 mΩ 1 % 330 mW 800 ppm/℃
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance750 mΩ
Power Rating330 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient800 ppm/℃