1206W4J0105T5E
Mfr.Part #:
1206W4J0105T5E
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thick Film 1 MΩ 5 % 250 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)1206
Case Code (Metric)3216
Number of Pins2
Resistance1 MΩ
Power Rating250 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C