1206W4J0205T5E
Mfr.Part #:
1206W4J0205T5E
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thick Film 2 MΩ 5 % 125 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance2 MΩ
Power Rating125 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C