1210W2J056JT5E
Mfr.Part #:
1210W2J056JT5E
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1210(3225 Metric) SMD/SMT Thick Film 5.6 Ω 5 % 500 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance5.6 Ω
Power Rating500 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C