1210W3J0752T5E
Mfr.Part #:
1210W3J0752T5E
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1210(3225 Metric) SMD/SMT Thick Film 7.5 kΩ 5 % 500 mW
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance7.5 kΩ
Power Rating500 mW