181207F6980T4E
Manufacturer:
UNI-ROYAL
Mfr.Part #:
181207F6980T4E
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1812(4532 Metric) SMD/SMT Thick Film 698 Ω 1 % 750 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.75 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance698 Ω
Power Rating750 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C