

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1 kΩ |
| Power Rating | 750 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 9146
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04070
Ext.Price$0.04070
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04070 | $0.04070 |
| 10 | $0.02035 | $0.20350 |
| 50 | $0.01565 | $0.78250 |
| 100 | $0.01415 | $1.41500 |
| 500 | $0.01280 | $6.40000 |
| 1000 | $0.01191 | $11.91000 |
| 3000 | $0.01108 | $33.24000 |
| 5000 | $0.01031 | $51.55000 |
| 10000 | $0.00959 | $95.90000 |
| 30000 | $0.00891 | $267.30000 |
