

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 10 kΩ |
| Power Rating | 750 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 7107
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04118
Ext.Price$0.04118
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04118 | $0.04118 |
| 10 | $0.02059 | $0.20590 |
| 50 | $0.01584 | $0.79200 |
| 100 | $0.01429 | $1.42900 |
| 500 | $0.01290 | $6.45000 |
| 1000 | $0.01203 | $12.03000 |
| 3000 | $0.01122 | $33.66000 |
| 5000 | $0.01047 | $52.35000 |
| 10000 | $0.00977 | $97.70000 |
| 30000 | $0.00911 | $273.30000 |
