201007J0390T4E
Manufacturer:
UNI-ROYAL
Mfr.Part #:
201007J0390T4E
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 2010(5025 Metric) PCB Mount Thick Film 39 Ω 5 % 750 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance39 Ω
Power Rating750 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C