2010W2J051JT4S
Manufacturer:
UNI-ROYAL
Mfr.Part #:
2010W2J051JT4S
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 2010(5025 Metric) PCB Mount Thick Film 5.1 Ω 5 % 500 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance5.1 Ω
Power Rating500 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C