25121WJ0471T4E
Manufacturer:
UNI-ROYAL
Mfr.Part #:
25121WJ0471T4E
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 2512(6432 Metric) SMD/SMT Thick Film 470 Ω 5 % 1 W 100 ppm/°C
ParameterValue
Resistance470 Ω
Temperature Coefficient100 ppm/°C
Composition(Kit Type)Thick Film
Power Rating1 W
Tolerance5 %
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C