

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Termination | SIP |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Resistance | 4.7 kΩ |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Number of Resistors | 5 |
| Power Per Element | 125 mW |
| Circuit Type | Bussed |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 2.54 mm |
Stock: 354
Distributors
pcbx
Unit Price$0.85151
Ext.Price$0.85151
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.85151 | $0.85151 |
| 10 | $0.16158 | $1.61580 |
| 50 | $0.11510 | $5.75500 |
| 100 | $0.08199 | $8.19900 |
| 500 | $0.06164 | $30.82000 |
| 1000 | $0.04634 | $46.34000 |
| 3000 | $0.03317 | $99.51000 |
| 5000 | $0.03123 | $156.15000 |
| 10000 | $0.02941 | $294.10000 |
| 30000 | $0.02576 | $772.80000 |
| 50000 | $0.02257 | $1128.50000 |
