| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Length | 64 mm |
| Width | 14.5 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2 Ω |
| Power Rating | 25 W |
| Composition(Kit Type) | Power Resistor |
| Temperature Coefficient | 350 ppm/°C |
| Height | 13.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 750 µm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
