| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.45 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Resistance | 10 Ω |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Number of Resistors | 2 |
| Power Per Element | 62.5 mW(1/16 W) |
| Circuit Type | Isolated |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2713
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01882
Ext.Price$0.01882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01882 | $0.01882 |
| 10 | $0.00941 | $0.09410 |
| 50 | $0.00849 | $0.42450 |
| 100 | $0.00766 | $0.76600 |
| 500 | $0.00679 | $3.39500 |
| 1000 | $0.00601 | $6.01000 |
| 3000 | $0.00574 | $17.22000 |
| 5000 | $0.00549 | $27.45000 |
| 10000 | $0.00519 | $51.90000 |

