
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.45 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Resistance | 56 Ω |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Number of Resistors | 2 |
| Power Per Element | 62.5 mW(1/16 W) |
| Circuit Type | Isolated |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2534
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01346
Ext.Price$0.01346
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01346 | $0.01346 |
| 10 | $0.00673 | $0.06730 |
| 50 | $0.00518 | $0.25900 |
| 100 | $0.00516 | $0.51600 |
| 500 | $0.00514 | $2.57000 |
| 1000 | $0.00509 | $5.09000 |
| 3000 | $0.00504 | $15.12000 |
| 5000 | $0.00500 | $25.00000 |
