
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.45 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Resistance | 36 Ω |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Number of Resistors | 2 |
| Power Per Element | 62.5 mW(1/16 W) |
| Circuit Type | Isolated |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 525
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00980
Ext.Price$0.00980
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00980 | $0.00980 |
| 10 | $0.00490 | $0.04900 |
| 50 | $0.00442 | $0.22100 |
| 100 | $0.00398 | $0.39800 |
| 500 | $0.00346 | $1.73000 |
| 1000 | $0.00301 | $3.01000 |
| 3000 | $0.00287 | $8.61000 |
| 5000 | $0.00274 | $13.70000 |
| 10000 | $0.00255 | $25.50000 |
