
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 3.2004 mm |
| Termination | J-Hook |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1 MΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Cermet, Potentiometer |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Number of Turns | 1 |
| Taper | Linear |
| Height | 2.2098 mm |
| Packaging | Tube |
| Depth | 3.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Schedule B | 8533400080 |
Stock: 591
Distributors
pcbx
Unit Price$0.62774
Ext.Price$0.62774
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.62774 | $0.62774 |
| 10 | $0.49920 | $4.99200 |
| 25 | $0.45423 | $11.35575 |
| 50 | $0.41331 | $20.66550 |
| 100 | $0.37607 | $37.60700 |
| 300 | $0.35665 | $106.99500 |
| 500 | $0.33824 | $169.12000 |
| 1000 | $0.31865 | $318.65000 |
