

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 300 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 5 mm |
| Width | 4.4958 mm |
| Termination | J-Hook |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Cermet |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Number of Turns | 1 |
| Taper | Linear |
| Height | 2.54 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 300 V |
| Depth | 5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 0.283 g |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Color | Natural |
| Schedule B | 8533400080 |
| Resistance | 1 MΩ |
Stock: 119
Distributors
pcbx
Unit Price$0.65664
Ext.Price$0.65664
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.65664 | $0.65664 |
| 10 | $0.53078 | $5.30780 |
| 25 | $0.48728 | $12.18200 |
| 50 | $0.44735 | $22.36750 |
| 100 | $0.41070 | $41.07000 |
| 300 | $0.39107 | $117.32100 |
| 500 | $0.37238 | $186.19000 |
| 1000 | $0.35395 | $353.95000 |
