3314J-1-203E
Mfr.Part #:
3314J-1-203E
Datasheet:
Description:
Variable Resistors and Potentiometers SMD/SMT 20 kΩ 10 % Number of Turns:1 250 mW
ParameterValue
Voltage Rating (DC)300 V
Tolerance10 %
Length5 mm
Width4.5 mm
TerminationJ-Hook
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Voltage Rating (AC)300 V
Resistance20 kΩ
Power Rating250 mW
Temperature Coefficient100 ppm/°C
PackagingReel
Voltage Rating300 V
Depth5 mm
RoHSCompliant
Insulation Resistance100 MΩ