
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Length | 6.604 mm |
| Width | 4.699 mm |
| Termination | Pin |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2 MΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Cermet |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Number of Turns | 1 |
| Height | 6.985 mm |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
Stock: 95
Distributors
pcbx
Unit Price$0.95752
Ext.Price$0.95752
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.95752 | $0.95752 |
| 10 | $0.85750 | $8.57500 |
| 25 | $0.76957 | $19.23925 |
| 50 | $0.69066 | $34.53300 |
| 100 | $0.61983 | $61.98300 |
| 300 | $0.48560 | $145.68000 |
| 500 | $0.38044 | $190.22000 |
| 1000 | $0.35223 | $352.23000 |
