| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Inductance | 350 µH |
| Width | 12.7 mm |
| Height | 5.72 mm |
| Packaging | Reel |
| Current Rating | 8 mA |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| Frequency | 1 kHz to 100 MHz |
| Turns Ratio | 1:1 |
| Length | 24.13 mm |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Stock: 17
Distributors
pcbx
Unit Price$1.40429
Ext.Price$1.40429
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.40429 | $1.40429 |
| 10 | $1.17571 | $11.75710 |
| 25 | $1.08203 | $27.05075 |
| 50 | $0.99581 | $49.79050 |
| 100 | $0.91646 | $91.64600 |
| 300 | $0.84788 | $254.36400 |
| 500 | $0.78444 | $392.22000 |
