
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Length | 50.93 mm |
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 5.6 mm |
| Material | Thermoplastic |
| Packaging | Tray |
| Voltage Rating | 30 V |
| Depth | 5.8 mm |
| Halogen Free | Low Halogen |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 1.27 mm |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material(Contact Finish) | Gold |
| Pitch | 1.27 mm |
| Number of Terminals | 22 |
| Current Rating | 1.5 A |
| Max Current Rating | 1 A |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Number of Circuits | 22 |
| Orientation | Right Angle, Vertical |
| Color | Black |
| Gender | Pin (Male) |
| Number of Contacts | 22 |
| Connector Type | SATA |
| Number of Positions | 22 |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Connector Style | Plug |
| Number of Ports | 1 |
| Contact Resistance | 30 mΩ |
| Housing Color | Gray |
| Plating | Gold |
| glow wire compliant | Non-compliant |
| Country of Origin | US |
| Mounting Angle | Right Angle |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
