| Parameter | Value |
|---|---|
| Gender | Female |
| Mounting Angle | Vertical |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 1.27 mm |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 55 °C |
| Termination | Through Hole |
| Voltage Rating | 30 V |
| Packaging | Tray |
| Number of Positions | 29 |
| Contact Plating | Gold |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
