

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Length | 609.6 µm |
| Width | 304.8 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Resistance | 100 Ω |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 254 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 50 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
| Power Rating | 50 mW |
| Height - Seated (Max) | 0.26 mm |
Stock: 18478
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00622
Ext.Price$0.00622
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00622 | $0.00622 |
| 10 | $0.00311 | $0.03110 |
| 50 | $0.00239 | $0.11950 |
| 100 | $0.00184 | $0.18400 |
| 500 | $0.00164 | $0.82000 |
| 1000 | $0.00146 | $1.46000 |
| 3000 | $0.00127 | $3.81000 |
| 5000 | $0.00122 | $6.10000 |
| 10000 | $0.00118 | $11.80000 |
| 30000 | $0.00113 | $33.90000 |
| 50000 | $0.00109 | $54.50000 |
