

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.26 mm |
| Length | 609.6 µm |
| Width | 304.8 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 91 kΩ |
| Power Rating | 50 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 254 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 50 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 11081
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.00752 | $0.07520 |
| 50 | $0.00685 | $0.34250 |
| 100 | $0.00624 | $0.62400 |
| 500 | $0.00519 | $2.59500 |
| 1000 | $0.00432 | $4.32000 |
| 3000 | $0.00359 | $10.77000 |
| 5000 | $0.00299 | $14.95000 |
| 10000 | $0.00248 | $24.80000 |
| 30000 | $0.00178 | $53.40000 |
| 50000 | $0.00128 | $64.00000 |
