

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 17 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 13 mm |
| Width | 4.8 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 4.8 mm |
| Max Operating Temperature | 275 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 100 Ω |
| Power Rating | 3 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | -80 ppm/°C |
| Packaging | Ammo Pack |
| Voltage Rating | 17 V |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 800 µm |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210080 |
Stock: 1454
Distributors
pcbx
Unit Price$0.41232
Ext.Price$0.41232
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.41232 | $0.41232 |
| 10 | $0.32746 | $3.27460 |
| 25 | $0.29791 | $7.44775 |
| 50 | $0.27103 | $13.55150 |
| 100 | $0.24657 | $24.65700 |
| 300 | $0.23642 | $70.92600 |
| 500 | $0.22669 | $113.34500 |
| 1000 | $0.21447 | $214.47000 |
