

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Length | 13.0048 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 5.5 mm |
| Max Operating Temperature | 200 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Resistance | 10 Ω |
| Power Rating | 3 W |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 19 mm |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210080, 8533210080|8533210080, 8533210080|8533210080|8533210080, 8533210080|8533210080|8533210080|8533210080 |
| Mount | Through Hole |
| Composition | Wirewound |
| Case/Package | Axial |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
Stock: 614
Distributors
pcbx
Unit Price$0.50354
Ext.Price$0.50354
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.50354 | $0.50354 |
| 10 | $0.40034 | $4.00340 |
| 25 | $0.36298 | $9.07450 |
| 50 | $0.32911 | $16.45550 |
| 100 | $0.29839 | $29.83900 |
