
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 3 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 13 mm |
| Width | 4.8 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 4.8 mm |
| Max Operating Temperature | 275 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 3 Ω |
| Power Rating | 3 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | -80 ppm/°C |
| Packaging | Ammo Pack |
| Voltage Rating | 3 V |
| Thickness | 4.8006 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 800 µm |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210080 |
Stock: 2577
Distributors
pcbx
Unit Price$0.59417
Ext.Price$0.59417
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.59417 | $0.59417 |
| 10 | $0.38557 | $3.85570 |
| 25 | $0.29410 | $7.35250 |
| 50 | $0.27829 | $13.91450 |
| 100 | $0.26332 | $26.33200 |
| 300 | $0.23485 | $70.45500 |
| 500 | $0.20946 | $104.73000 |
| 1000 | $0.16757 | $167.57000 |
| 3000 | $0.16324 | $489.72000 |
| 5000 | $0.15902 | $795.10000 |
| 10000 | $0.14876 | $1487.60000 |
