

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 33 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 13 mm |
| Width | 4.8 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 4.8 mm |
| Max Operating Temperature | 275 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 360 Ω |
| Power Rating | 3 W |
| Temperature Coefficient | -80 ppm/°C |
| Packaging | Ammo Pack |
| Voltage Rating | 33 V |
| Thickness | 4.8006 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 800 µm |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210080 |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
Stock: 568
Distributors
pcbx
Unit Price$0.71301
Ext.Price$0.71301
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.71301 | $0.71301 |
| 10 | $0.39327 | $3.93270 |
| 25 | $0.30008 | $7.50200 |
| 50 | $0.28427 | $14.21350 |
| 100 | $0.26930 | $26.93000 |
| 300 | $0.24087 | $72.26100 |
| 500 | $0.21544 | $107.72000 |
| 1000 | $0.15645 | $156.45000 |
| 3000 | $0.15256 | $457.68000 |
| 5000 | $0.14876 | $743.80000 |
| 10000 | $0.14277 | $1427.70000 |
