

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.37 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 82 kΩ |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6118
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06882
Ext.Price$0.06882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06882 | $0.06882 |
| 10 | $0.02565 | $0.25650 |
| 50 | $0.02041 | $1.02050 |
| 100 | $0.01624 | $1.62400 |
| 500 | $0.01563 | $7.81500 |
| 1000 | $0.01505 | $15.05000 |
| 3000 | $0.01313 | $39.39000 |
| 5000 | $0.01146 | $57.30000 |
| 10000 | $0.01000 | $100.00000 |
| 30000 | $0.00901 | $270.30000 |
| 50000 | $0.00812 | $406.00000 |
