

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.37 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 140 Ω |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 16
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06279
Ext.Price$0.06279
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06279 | $0.06279 |
| 10 | $0.00628 | $0.06280 |
| 50 | $0.00451 | $0.22550 |
| 100 | $0.00413 | $0.41300 |
| 500 | $0.00254 | $1.27000 |
| 1000 | $0.00246 | $2.46000 |
| 3000 | $0.00238 | $7.14000 |
| 5000 | $0.00231 | $11.55000 |
| 10000 | $0.00224 | $22.40000 |
