AC0402FR-07348RL
Mfr.Part #:
AC0402FR-07348RL
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0402(1005 Metric) SMD/SMT Thick Film 348 Ω 1 % 62.5 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance348 Ω
Power Rating62.5 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C