

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.37 mm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 3 Ω |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 381 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 21070
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07506
Ext.Price$0.07506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07506 | $0.07506 |
| 10 | $0.00752 | $0.07520 |
| 50 | $0.00616 | $0.30800 |
| 100 | $0.00504 | $0.50400 |
| 500 | $0.00504 | $2.52000 |
| 1000 | $0.00504 | $5.04000 |
| 3000 | $0.00504 | $15.12000 |
| 5000 | $0.00504 | $25.20000 |
| 10000 | $0.00504 | $50.40000 |
| 30000 | $0.00308 | $92.40000 |
| 50000 | $0.00188 | $94.00000 |
