

| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | SMD/SMT |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Length | 990.6 µm |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Weight | 0.652 mg |
| Packaging | Reel |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Resistance | 412 kΩ |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Width | 500 µm |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Case/Package | 0402 |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 1 % |
| Height | 370 µm |
| Height - Seated (Max) | 0.37 mm |
Stock: 48970
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08139
Ext.Price$0.08139
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08139 | $0.08139 |
| 10 | $0.00812 | $0.08120 |
| 50 | $0.00595 | $0.29750 |
| 100 | $0.00436 | $0.43600 |
| 500 | $0.00405 | $2.02500 |
| 1000 | $0.00376 | $3.76000 |
| 3000 | $0.00327 | $9.81000 |
| 5000 | $0.00285 | $14.25000 |
| 10000 | $0.00248 | $24.80000 |
| 30000 | $0.00199 | $59.70000 |
| 50000 | $0.00160 | $80.00000 |
| 100000 | $0.00128 | $128.00000 |
