

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.37 mm |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 4.3 Ω |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 370 µm |
| Voltage Rating | 50 V |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 5871
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08720
Ext.Price$0.08720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08720 | $0.08720 |
| 10 | $0.00872 | $0.08720 |
| 50 | $0.00702 | $0.35100 |
| 100 | $0.00565 | $0.56500 |
| 500 | $0.00534 | $2.67000 |
| 1000 | $0.00504 | $5.04000 |
| 3000 | $0.00398 | $11.94000 |
| 5000 | $0.00314 | $15.70000 |
| 10000 | $0.00248 | $24.80000 |
| 30000 | $0.00199 | $59.70000 |
| 50000 | $0.00160 | $80.00000 |
| 100000 | $0.00128 | $128.00000 |
