

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.37 mm |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 62 kΩ |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 370 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 3461
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00460
Ext.Price$0.00460
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00460 | $0.00460 |
| 10 | $0.00230 | $0.02300 |
| 50 | $0.00177 | $0.08850 |
| 100 | $0.00136 | $0.13600 |
| 500 | $0.00121 | $0.60500 |
| 1000 | $0.00107 | $1.07000 |
| 3000 | $0.00088 | $2.64000 |
| 5000 | $0.00086 | $4.30000 |
| 10000 | $0.00084 | $8.40000 |
| 30000 | $0.00082 | $24.60000 |
| 50000 | $0.00079 | $39.50000 |
