

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.37 mm |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 8.66 kΩ |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 370 µm |
| Voltage Rating | 50 V |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 39895
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08720
Ext.Price$0.08720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08720 | $0.08720 |
| 10 | $0.00812 | $0.08120 |
| 50 | $0.00677 | $0.33850 |
| 100 | $0.00565 | $0.56500 |
| 500 | $0.00534 | $2.67000 |
| 1000 | $0.00504 | $5.04000 |
| 3000 | $0.00431 | $12.93000 |
| 5000 | $0.00369 | $18.45000 |
| 10000 | $0.00316 | $31.60000 |
| 30000 | $0.00234 | $70.20000 |
| 50000 | $0.00173 | $86.50000 |
| 100000 | $0.00128 | $128.00000 |
