

| Parameter | Value |
|---|---|
| Schedule B | 8533210045 |
| Termination | SMD/SMT |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Length | 1 mm |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Weight | 0.652 mg |
| Packaging | Reel |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Resistance | 100 Ω |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Depth | 500 µm |
| Military Standard | Not |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Width | 508 µm |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Case/Package | 0402 |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 5 % |
| Height | 381 µm |
| Height - Seated (Max) | 0.37 mm |
Stock: 35906
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00294
Ext.Price$0.00294
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00294 | $0.00294 |
| 10 | $0.00147 | $0.01470 |
| 50 | $0.00113 | $0.05650 |
| 100 | $0.00087 | $0.08700 |
| 500 | $0.00077 | $0.38500 |
| 1000 | $0.00068 | $0.68000 |
| 3000 | $0.00065 | $1.95000 |
| 5000 | $0.00062 | $3.10000 |
| 10000 | $0.00059 | $5.90000 |
| 30000 | $0.00054 | $16.20000 |
| 50000 | $0.00050 | $25.00000 |
