

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 11 Ω |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 381 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00460
Ext.Price$0.00460
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00460 | $0.00460 |
| 10 | $0.00230 | $0.02300 |
| 50 | $0.00177 | $0.08850 |
| 100 | $0.00136 | $0.13600 |
| 500 | $0.00134 | $0.67000 |
| 1000 | $0.00132 | $1.32000 |
| 3000 | $0.00130 | $3.90000 |
| 5000 | $0.00128 | $6.40000 |
| 10000 | $0.00127 | $12.70000 |
