

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 22 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 18 mm |
| Width | 7.49 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 7.5 mm |
| Max Operating Temperature | 275 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 100 Ω |
| Power Rating | 5 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | -10 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 22 V |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 800 µm |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 5 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210080 |
Stock: 370
Distributors
pcbx
Unit Price$0.77261
Ext.Price$0.77261
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.77261 | $0.77261 |
| 10 | $0.62822 | $6.28220 |
| 25 | $0.57784 | $14.44600 |
| 50 | $0.53150 | $26.57500 |
| 100 | $0.48888 | $48.88800 |
| 300 | $0.45051 | $135.15300 |
| 500 | $0.41516 | $207.58000 |
| 1000 | $0.39411 | $394.11000 |
