

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 27 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 18 mm |
| Width | 7.49 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 7.5 mm |
| Max Operating Temperature | 275 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 150 Ω |
| Power Rating | 5 W |
| Temperature Coefficient | -10 ppm/°C |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Voltage Rating | 27 V |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 800 µm |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 5 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210080, 8533210080|8533210080|8533210080|8533210080|8533210080 |
| Composition | Wirewound |
| Case/Package | Conformal |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
Stock: 43
Distributors
pcbx
Unit Price$0.88340
Ext.Price$0.88340
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.88340 | $0.88340 |
| 10 | $0.72373 | $7.23730 |
| 25 | $0.63605 | $15.90125 |
