

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 18 mm |
| Width | 7.49 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 7.5 mm |
| Max Operating Temperature | 275 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 180 Ω |
| Power Rating | 5 W |
| Temperature Coefficient | -10 ppm/°C |
| Packaging | Ammo Pack |
| Voltage Rating | 30 V |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 800 µm |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 5 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210080 |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
Stock: 993
Distributors
pcbx
Unit Price$0.63863
Ext.Price$0.63863
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.63863 | $0.63863 |
| 10 | $0.43601 | $4.36010 |
| 25 | $0.34710 | $8.67750 |
| 50 | $0.33225 | $16.61250 |
| 100 | $0.31803 | $31.80300 |
| 300 | $0.28985 | $86.95500 |
| 500 | $0.26417 | $132.08500 |
| 1000 | $0.22314 | $223.14000 |
| 3000 | $0.21751 | $652.53000 |
| 5000 | $0.21203 | $1060.15000 |
| 10000 | $0.20006 | $2000.60000 |
