
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 12 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 18 mm |
| Width | 7.49 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 7.5 mm |
| Max Operating Temperature | 275 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 30 Ω |
| Power Rating | 5 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | -80 ppm/°C |
| Packaging | Ammo Pack |
| Voltage Rating | 12 V |
| Thickness | 7.493 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 800 µm |
| REACH SVHC | Unknown |
| Weight | 1.9 g |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Max Power Dissipation | 5 W |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 163
Distributors
pcbx
Unit Price$0.74986
Ext.Price$0.74986
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.74986 | $0.74986 |
| 10 | $0.59808 | $5.98080 |
| 25 | $0.54440 | $13.61000 |
| 50 | $0.49554 | $24.77700 |
| 100 | $0.45105 | $45.10500 |
| 300 | $0.42790 | $128.37000 |
| 500 | $0.40595 | $202.97500 |
| 1000 | $0.38189 | $381.89000 |
