

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 48 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 18 mm |
| Width | 7.49 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 7.5 mm |
| Max Operating Temperature | 275 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 470 Ω |
| Power Rating | 5 W |
| Temperature Coefficient | -10 ppm/°C |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 800 µm |
| REACH SVHC | Unknown |
| Weight | 1.900013 g |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 5 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210080, 8533210080|8533210080|8533210080|8533210080|8533210080 |
| Composition | Wirewound |
| Case/Package | Conformal |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
Stock: 4173
Distributors
pcbx
Unit Price$0.76944
Ext.Price$0.76944
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.76944 | $0.76944 |
| 10 | $0.50270 | $5.02700 |
| 25 | $0.38557 | $9.63925 |
| 50 | $0.36583 | $18.29150 |
| 100 | $0.34710 | $34.71000 |
| 300 | $0.30815 | $92.44500 |
| 500 | $0.27357 | $136.78500 |
| 1000 | $0.21459 | $214.59000 |
| 3000 | $0.21331 | $639.93000 |
| 5000 | $0.21203 | $1060.15000 |
| 10000 | $0.19578 | $1957.80000 |
